Růže mezi trny IV.

12. prosince 2006 v 18:23 | Smajlinka Smoulinka |  Růže mezi trny
Růže mezi trny IV.
Cornelia se na večeři obleče do dlouhých šatů z hedvábí, modrozelené barvy. Vlasy vyčeše nahoru do slušivého uzlu. Ještě krátký pohled do zrcadla a může vyrazit. Cornelie se proplete řadou chodeb, až konečně narazí na jídelnu. U stolu už sedí Elyon, Caleb, Will a Taranee a Blunk. Jakmile ji sedící spatří, zamávají jí a Caleb povytáhne židli vedle sebe a gestem zve Cornelii, aby se posadila. Ta jeho tah ignoruje a vecpe se mezi Blunka a Taranee. Caleb zrudne. Elyon se kousne do rtu, Will povytáhne obočí a Taranee se nepatrně zamračí. Blunkovi je to upřímě jednu, právě očichává velké pečené stehýnko a slintá. Trapné ticho přeruší příchod Irmy. Pozdraví a skácí se na povytáhnutou židli vedle Caleba. Hay Lin dorazí jen o vteřinku později a posadí se vedle Irmy. "Takže si dejte do nosu!" usměje se Elyon. Všichni si začnou na zářivě lesklé talíře nakládat zeleninu, pečené brambory, smažená kuřátka a další dobroty. Pomalu se hovor rozproudí. Hay Lin si povídá s Blunkem, Irma, Will a Taranee řeší své schopnosti a Cornelie probírá s Elyon módu. Caleb je potichu. Cornelia se jeho směrem ani nepodívá. Je jí to bůhví proč trapné. V duchu se ujišťuje, že dělá dobře. NEMŮŽE chodit s klukem z jiného světa. Neklapalo by to. Jediný způsob, jak si držet Caleba od těla je, že zůstane chladná. Když na Caleba přece jen po očku mrkne, hledí do svého talíře a jeho oči jsou smutné. Ach jo, kdyby alespoň nebyl tak krásný……..
Najedění, napití a příjemně naladěni se všichni odkulí do svých pelechů. Cornelia si ve svém pokoji rozpustí vlasy, odlíčí stíny a řasenku, vyčistí pleť a zuby. Potom se obleče do saténové noční košilky a téměř ihned usne.
Ráno se Cornelia probudí jako poslední, zívne a protáhne se. Na to, že je sedm hodin je tu pořád docela šero. Corny si obleče dlouhou sukni a tričko. Pak si vyčistí zuby, pleť….. jako obvykle. Vlasy nechá rozpuštěné a spěchá na snídani. V jídelně snídá jen jeden člověk- Caleb. Cornelka se zarazí, ale to už ji Caleb zaregistruje a usměje se. "Dobré ráno." Zazubí se, "jaká byla noc v Meridianu?" "Strašná." Zalže Cornelia ledovým hlasem, "furt jem se budila." Caleb se zatlemí: "Zvykneš si……" "Nechci si zyvkat." Odsekne Cornelia, "protože tu dlouho nebudu." "Fakt? Škoda." Zalituje Caleb, "a jak dlouho tu teda budeš?" zeptá se. "Ehm…….no….no, vlastně….." zakoktá Cornelia, "vlastně měsíc." "To je docela dlouho." Konstatuje Caleb. Cornelia pokrčí rameny a zasedne na opačnou stranu než Caleb. Toho kluka snad nic neodradí! Nevypadá, že by jí včerejší ponížení u večeře měl nějak za zlé……..
Odpoledne se Elyon a strážkyně procházejí po královských zahradách. Když dojdou k jezírku, vynoří se z jednoho keře Caleb. "Tady jsou ty růže na večerní stůl královno." Podává jí nádhernou kytici rudých růží. "Calebe, zapomněla jsem ti to říct, ale ty růže už mám, prosím tě nezlob se." Omlouvá se Elyon. "Nevadí." Zavrtí hlavou Caleb. Pak se zamyslí a podá kytici Cornelii. "Na, vezmi si je. Můžeš si je dát do pokoje, aby se ti líp spalo." Usměje se na ni. "Díky, ale myslím, že se mi s nimi bude spát ještě hůř." Odmítne Cornelia chladně. "Tak…… si je třeba pověs na dveře." Řekne Caleb a smutně odejde. Když je z doslechu, otočí se ostatní strážkyně a Elyon na Cornelii. "Proč ho mučíš?" zamračí se na ni Tara. "Protože já s ním chodit NEMŮŽU!" vyhrkne Corny, "je z jiného světa, víte že by to tak nešlo." "No dobře, ale….." přemlouvá ji Will, "trochu něhy si snad zaslouží. Je moc fajn a myslí to s tebou vážně." "Co já bych za to dala, kdyby se ke mně tak choval Martin?" povídá Irma. "No řekni, kolikrát za život dostaneš tak krásný růže?" ptá se Hay Lin. "Cornelie, Caleb je strašně milý, přátelský, odvážný navíc ještě moc hezký!" pokrčí Elyon rameny, "na takové kluky denně nenarážíš." "Víte co? Pojďte vy sudičky!" rozhorlí se naoko Cornelia a tak pokračujou. Baví se stejně jako předtím, ale Cornelia v duchu přemýšlí o tom, co jí právě řekli a je z toho velice zmatená. Na jednu stranu VÍ, že mají pravdu, ale na druhou VÍ, že s ním chodit nemůže. Nebo……….ano?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbil se vám příběh?

Ano. 97.4% (37)
Ne. 2.6% (1)

Komentáře

1 Cornelia Hale Cornelia Hale | Web | 12. prosince 2006 v 19:06 | Reagovat

Jupí!!! Prosím pokračování!!!! Ještě dnes..plosíím smutně čumíkuju!! =)

2 Smajlinka Smajlinka | E-mail | Web | 12. prosince 2006 v 19:39 | Reagovat

Cornelia Hale: Ještě dnes jo? Nějaká náročná ne? :DD Uvidím co se dá dělat......

3 terka terka | E-mail | Web | 12. prosince 2006 v 19:54 | Reagovat

Pjosím...............

4 Alexandrík Alexandrík | E-mail | 29. ledna 2007 v 16:48 | Reagovat

Moc krásný. Je několik důvodů, proč sem chodím.

1)  Líbí se mi tady

2) Ráda si něco přečtu

3) Jsem zvědavá na ty příběhy

4) Hrozně mně to baví

:D krásnej blogísek!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama