Růže mezi trny IX- závěr

30. prosince 2006 v 18:31 | Smajlinka Smoulinka |  Růže mezi trny
Jedna pasáž je opsaná z jedné knížky od Lenky Lanczové.
Jedna pasáž je opsaná z jedné knížky od Lenky Lanczové.
Růže mezi trny IX- závěr
V zahradách Meridianu je živo. Oslava vítězství! Všichni se radují, tančí, jedí, pijí……. A na jedné z laviček sedí krásná modrooká dívka s blond vlasy dlouhými po zadek a drží se za ruku s vysokým, tmavovlasým klukem s podivnými mechovými znaky na tvářích. Caleb zázrakem přežil, ale zůstala mu dlouhá jizva. Oba dva se dívají druhému do očí a každou chvíli se políbí. Od stolu je s úsměvem pozorují Will a Elyon. "Vidíš? Neříkala jsem, že to máš nechat na nich?"říká právězrzka Will. "Hm." Šklebí se Elyon, "kdyby Caleb málem neumřel, myslím že by se do teďnesnášeli.". "Ale docela jim to sluší ne?" pokrčí Will rameny. "Jo, to jo. Jenom se jaksi bojím toho co bude až budete muset odjet." Zamračí se Elyon. "Do té dobyčasu dost." Mávne Will rukou.
O dva týdny později
"Calebe, to přece nemyslíš vážně! Myslela jsem, že půjdeš se mnou na Zem!" Cornelia stojí vedle Caleba a po tváři jí stékají slzy. "Cornelie, prosím neplač, pochop….." "Já přece všechno chápu! Má to být rozchod?" Caleb se na ni vyplašeněpodívá, vezme ji za ruku a podívá se jí do uslzených očí. "Co blázníš? Nebo….. ty se chceš rozejít?" "Spíš ty ne?" "Cornelie, to že s tebou nejdu na Zem přece neznamená že těnemám rád!" Cornelia odvrátí hlavu a do očí se jí valí další slzy. "Cornelie, dělej nebo to nestihnem!" volají ostatní strážkyně, když se Cornelia rozhodne. "Holky…… jďete domůsami." "Cože?" vytřeští na ní oči Hay Lin. "To nemyslíš vážně! Chceš tímříct, že tady hodláš….. zůstat?" vyjekla Irma. "To nemůžeš! Máš přece rodinu." Přemlouvá ji Taranee. "Já se rozhodla holky. Jestli jste kamarádky…. Nechte mějít." "Jsi si naprosto jistá že to chceš?" ptala se Will smutně. "Ano…." Hlesla Cornelia.
O 5 let později
Caleb a Cornelia jsou manželé. Bydlí v Meridianu a moc se milují. Teďjsou na jejich oblíbeném místě- u jezera Miele, kde onehdy Caleb Cornelii shodil do vody. Caleb právěvytahuje zpod trička nádhernou rudou růži a podává ji Cornelii. Cornelie ví, že růže pro něj má zvláštní význam. "Miluji tě." Caleb se na Cornelii láskyplněpodívá. "I já tebe. A mám pro tebe překvapení." Cornelia uchopí Caleba za ruce a přitiskne si je na své břicho. Caleb chápe rychle. "Ne……" vyrazí ze sebe užasle. "No ano!" směje se Cornelia. "Ne!" Caleb Cornelii prudce obejme a velmi velmi dlouho líbá……
"Elyon, co se děje?" ptá se Caleb s Cornelií hned potom co se s Elyon přivítají. "Bohužel mám špatnou zprávu. Pamatujete na Cedrika? Potom co byl Fobos zničen jste ho dostali do kobky…" Oba přikývli. "Utekl nám. Když mu nesli jídlo, proměnil se v myš a uprchl. Já…… myslím že půjde po vás. Takže jsem vám chtěla poskytnout ochranu: můžete zůstat u měna zámku, dokud ho nedostanem." Cornelia pohlédla na Caleba a oba mysleli na totéž. "Elyon, jsi moc hodná, ale my se o sebe umíme postarat. Máme vlastní dům a jsme v něm šťastní."
O tři týdny později
"Cornelie! Cornelie uteč, schovej se! Je tady!" křičí Caleb, "přivedl si ještědalší vojáky. Elyon a naši vojáci už jsou na cestě….." "Calebe, já tětady nenechám!" odmítla Cornelia. O pár minut později už měla s Elyon co dělat s Cedrikem. Jasněvyhrávali. Když Elyon Fedrákovi zasadila smrtelnou ránu, jeho vojáci utekli. Cornelia se vrhla Calebovi do náruče, za sebou prchající vojáky. Právěkdyž se políbili, vystřelil jeden z nepřátelůposlední šíp. "Ne!" Caleb ve vteřinězahlédl šíp a stočil Cornelii za něj. Šíp ho zashl přío do srdce. "Calebe!" vykřikla Cornelia, když se Caleb skácel k zemi. "Calebe, Calebe……." Cornelii se po tvářích rozlévaly slzy. "Miluji těCornelie." Vydechl Caleb naposledy…..
Cornelia stála na stráni. Právěnatahovala nohu, že skočí dolů, když za ní kdosi vykřikl: "CORNELIE!" "Elyon." Cornelia se otočila, když ji Elyon odtáhla od propasti. "Elyon, prosím tě, nech měto udělat. Já už nechci žít." "Ne Cornelie, nepustím tě!" Elyon se oči leskly, "já vím jak ti je…… ale nemůžeš přece udělat takovou hloupost! Caleb by si to tak nepřál a mysli na dítě!" Cornelia chce protestovat, ale zjišťuje, že nemá coříct, když se jí v myšlenkách objeví stará vzpomínka. Caleb před jejich domem porcuje dříví. Prosí ho, aby jí to nechal zkusit. Nechtěl ji k tomu pustit. Prý aby si neublížila. Ale ona jinak nedala a pár kouskůse ji podařilo naštípat. Pak se jí sekyra svezla a přimáčkla jí hranou palec k suku. Odhodila ji a s úžasem sledovala bledou ránu, jež se velmi rychle plnila krví. Nebolelo to. Tedy, nebolelo to hned. Za pár vteřin se probrala z šoku a ochromený palec přišel k soběa ona ho začala cítit. Pocit déjavu. Je ve druhém stadiu, ačkoli krev neteče a o nehet nepřijde. Cornelia si uvědomuje nejen ostrou trhlinu v duši, ale hlavněbolest, příšernou svíravou bolest, která jí dodatečněvhání slzy do očí. "Elyon!" vyhrkne Cornelia v pláči a dívky se obejmou………
O 15 let později
Cornelia se už na Zem nevrátila, i když ji už v Meridianu nic nedrželo. Počase se znovu vdala, aby její dítěmělo náhradu za tatínka. Její nový manžel Daniel byl hodný, hezký a milý a Cornelii miloval. Ona ho měla ráda, ale ne tak, jak by si asi zasloužil. Nikdy už nemilovala. Měla s ním osmiletého Nikolaje ačtyřletého Petra. Její dceři s Calebem- Carol, bylo sedmnáct a byla celé po Cornelii. Dlouhé blond vlasy, štíhlá…… Ale oči měla po Calebovi.
Když v doměvšechno usnulo a světla zhasla, dvědívky se vyhouply do sedla dvou koní- Cornelie a Carol. Vydali se na dalekou cestu na kraj Meridianu- k jezeru Miele, kde byl Caleb pohřben. Zatímco Carol zůstala ve stínu, Cornelie přišla ke břehu a položila na hrob kytici rudých růží. "Tvá dcera Calebe….."Řekla a Carol vyšla ze stínu. Oběma ženám pocuchal vlasy vítr a Cornelii osušil mokré líce…….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanulle-e Hanulle-e | Web | 30. prosince 2006 v 18:52 | Reagovat

Ahoj promiň za reklamu, ale na jedné stránce se právě rozjela anketa o nejhorší píseň roku kde je nominovaná také píseň Durch den monsun od Tokio Hotel takže jestli jsi taky jedna z Anti-fans tak hlasuj........ Odkaz na stránku najdeš na mým blogu.

2 U.S.A.K. U.S.A.K. | E-mail | Web | 30. prosince 2006 v 18:53 | Reagovat

Je to nádherný !!!! Smutný, ale nádherný !!!

3 9pitris 9pitris | E-mail | 30. prosince 2006 v 22:03 | Reagovat

jeto hezký až na ten pohřeb moc se mi to líbilo škoda žes to ukončila a ty ušáky nepiš stále předemnou musím být taky někdy první já né

4 9pitris 9pitris | E-mail | 30. prosince 2006 v 22:03 | Reagovat

od patricie prominte

5 Corny Corny | 6. ledna 2007 v 18:46 | Reagovat

prrrrrrrrrrrrrrrrrroooooooooooooooooooooooooooooooooooooooosiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmm urob ešte aspoň jeden :-) Ešte jeden o nich.Podla mňa je to ten najkrajší párik na svete.Zapíše sa do histoooooorie.Cornelia a Caleb... :-(  Mooooc krááásne a dojímavé.Si suprová spisovatelka.Rozmýšlam,že aj ja urobím nejaký príbeh o nich.Cornelia...a Caleb :-)

6 Will♥ Will♥ | Web | 3. března 2007 v 8:16 | Reagovat

já sice četla jen tenhle díl, ale je náádhernej!

7 clower clower | 16. května 2007 v 15:48 | Reagovat

Neznášam, keď to nevyide!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama