Corneliina bolest V.- Druhé setkání

15. ledna 2007 v 17:13 | Smajlinka Smoulinka |  Corneliina bolest
Corneliina bolest V.- Druhé setkání
Cornelia vypne řvoucí budík a jako každé ráno spolkne prášek. Ta věc s Chlebem ještě nepřebolela. Bez prášečku jí v minutě vhrkávají slzy, třesou se ruce…… Prášek je naproti tomu řešení. Malé bílé kolečko se spolkne a bolest přestane. A pak se vezme další. Jednoduché ne? Horší jsou vedlejší účinky prášku. Cornelii je v podstatě všechno jedno. Kašle na školu, kamarádky i rodinu…. Namísto různých barev je u ní nyní k vidění pouze černá. I dnes si obleče černou džínovou sukni a krátké přiléhavé tílko. Oční linky černou tužkou, černé stíny a řasenka jsou teď u ní obvyklé. Ještě přelízne rty leskem a vlasy nechá volně rozpuštěné. Do pusy si vezme žvýkačku, která bezva osvěží dech. Na zápěstí si navleče stříbrný kruh a okolo krku stříbrný řetěz s lebkou. Jako obvykle se nenechá zlákat na snídani, zaváže si vysoké černé šněrovací kozačky a vyráží do školy. Cestou na ni píská mnoho kluků, ale to bylo obvyklé i při starém stylu.
Ve škole slízne další dvě pětky. Jednu z testu, druhou ze zkoušení. Paráda ne? Will se po ní kouká tak nešťastně, až to přijde Cornelii směšné. O přestávce Cornelia zamíří na záchody, kde spolkne další prášek. Bohužel ji zahlédne Will. "Co to máš? Prášky?" zeptá se nedůvěřivě. "Jo." Odpoví Cornelia a opláchne si ústa. "A proč? Tebe něco bolí?" přijde Will až ní. "Že se nezeptáš ještě blběji." Ušklíbne se Cornelia a přejíždí si rty leskem. "Cornelie neříkej že polykáš nějaký svinstvo? Kdes to sebrala?" vyjekne Will vyplašeně. "Neboj, nejsou to drogy. Tyhle jsou neškodný, od lékaře." Zavrtí nad ní Cornelia hlavou. "Dorosťák ti je předepsal jo?" nevěří Will. "Ne," vyvede ji Corny z omylu, "psychiatr mojí mámě, když měla moc práce a hroutila se z toho." "Já ti nevím….. Každý prášky jsou svinstvo." Kousne se Will do rtu. "Klid, tyhle jsou nenávykový. Až se mi uleví, přestanu je brát. A navíc… je to snad moje věc ne?" protáhne se Cornelia. "Ne tak docela! Jsem tvoje kamarádka! Ale ty nás teď strašně zanedbáváš Cornelie! Pojď, vyrazíme někam odpoledne, potřebuju si koupit nový plavky, pomůžeš mi?" nabízí aktivně Will. "Nemám zájem. Nechce se mi." Odmítne Cornelia a zamíří do třídy. "To je právě ta chyba!" vyčítá jí Will, která spěchá vedle ní, "kdybys něco dělala, nemusela bys ty prášky brát! Jenže ty nechceš. Nic tě nebaví, na nic nemáš chuť nebo čas." "To jsi někde četla ne? Takový chytrý řečičky." Uchichtne se Cornelia. Konečně se jí podaří Will urazit.
Když zazvoní, vyjde Cornelia ze školy a okamžitě zbystří Caleba s Elyon, kteří se očividně snaží prodrat davem studentů až k ní. Ještě to tak scházelo! Cornelia rychle zamíří k bráně školy, ale jak se ohlíží, jestli je vzduch čistý, do někoho vrazí. Zdvihne oči, aby se omluvila a…… hledí do těch nejčernějších očí, jaké snad existují. Okamžitě ji polije horkost, smíšená ještě s jiným pocitem….. "Ahoj Cornelie." Pozdraví Roman. V úsměvu mu zazáří běloskvoucí zuby. Jeho oči se na ni dívají tak….. magicky až Cornelii zamrazí. "A-Ahoj Romane." Vykoktá a vykouzlí na tváři jeden z nejkrásnějších úsměvů. "Co tady děláš?" podiví se Cornelia. "Čekám na tebe." Pokrčí rameny Roman. "Hm…. A proč?" zazubí se Cornelia. "Protože mě provedeš po městě, vzpomínáš?" chytne ji Roman za ruku a táhne ji před bránu školy. Cornelia okem zahlédne, jak se Caleb zarazil a vypadalo to, že mu to není ani trochu po chuti. Elyon na ně hleděla s vytřeštěnýma očima. Roman Cornelii přivede k nádherné nablýskané motorce, kterou má zaparkovanou před bránou školy. "Tak jedeme ne?" podává jí Roman helmu. "Na tomhle?" zatají Cornelia dech. "Jasně." Řehtá se Roman, "jestli chceš, můžem ještě pěškobusem, ale tohle je daleko rychlejší." Cornelia se nenechá pobízet a narazí si helmu na hlavu. Sedne si za Romana a ten nastartuje. Na Will a ostatní holky se Cornelia radši nepodívá, zato na Caleba si pohled ujít nenechá. Jen zírej burane! Start připomíná kosmickou raketu. Motorka zavyje, jak Roman přidá plyn a vůbec ne pomalu opouštějí ti dva scénu před školou…..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 U.S.A.K. U.S.A.K. | E-mail | Web | 15. ledna 2007 v 19:29 | Reagovat

ZCELA ÚŽASNÉ !

2 Cornelia hale Cornelia hale | Web | 15. ledna 2007 v 22:22 | Reagovat

Jupíí ještě ještě!! =)

3 C.o.r.n.e.l.i.a. C.o.r.n.e.l.i.a. | Web | 17. ledna 2007 v 14:41 | Reagovat

Jééé, je to krásný.....=).

4 clower clower | 16. května 2007 v 16:07 | Reagovat

lepšíš sa

5 Elye Elye | 26. června 2007 v 20:41 | Reagovat

Hezké, ale dovoluji si upozornit, že na začátku 2. věty místo Calebem tam je Chlebem. Nemyslím to jako urážku, ale je to vážně vtipný ;oD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama